DÍVČÍ HRAD | Již pošesté se nad obcí Dívčí Hrad na Osoblažsku vznášela vůně oblíbeného pokrmu. Akce “Guláš bez hranic” se v posledních letech stala událostí, která má v letním kalendáři své pevné místo. Letos se sešlo 11 soutěžních týmů. Akce se konala v sobotu 12. srpna 2017.

Foto: Zdenka Spurná

Soutěž ve vaření kotlíkového guláše si oblíbili nejen mnozí domácí, ale také celá řada přespolních. Bez ohledu na to, odkud pocházeli členové jednotlivých týmů, měli všichni stejný úkol. Tedy během čtyř hodin za pomoci svých schopností a dovedností uvařit co možná nejchutnější guláš. Originalitu jednotlivým pokrmům dodaly speciální tajné ingredience.

Podle poroty uvařilo nejlepší guláš družstvo nazvané Hahouhouha. Druhý nejlepší guláš uvařil tým Hrnečku vař a na třetím místě se umístil tým pod názvem Mořský racek. „Všechny guláše byly výborné, ale vyhrát mohly jen ty nejchutnější,“ řekla členka poroty Jana Švestková.

K dobrému jídlu patří dobrá muzika, takže si všichni po celé odpoledne mohli zazpívat a zatancovat s country kapelou. Vaření bylo doplněno o tři soutěžní disciplíny. Soutěžící krájeli cibuli, po té byla připravena soutěž o nejdelší okrájenou slupku jablka a nakonec se střetli při soutěži o nejrychlejší vypití piva přes slámku. Doprovodnou soutěž vyhrálo také družstvo Hahouhouha.