DÍVČÍ HRAD (FOTO) | Již poosmé se nad obcí Dívčí Hrad na Osoblažsku vznášela vůně gulášů. Akce “Guláš bez hranic” se stala událostí, která má v letním kalendáři své místo. Letos se sešlo 8 soutěžních týmů. Akce se konala v sobotu 27. července 2019.

Již od 7: 30 hodin vařily všechny týmy ze svých surovin guláš. Týmy vařily na ohni, a tak mohli návštěvnici obdivovat nejen kulinářský um čtyřčlenných týmů, ale i nejrůznější kotlíky, hrnce a ohniště. Soutěž ve vaření kotlíkového guláše si oblíbili nejen mnozí domácí, ale také celá řada přespolních. Bez ohledu na to, odkud pocházeli členové jednotlivých týmů, měli všichni stejný úkol. Tedy během čtyř hodin za pomoci svých schopností a dovedností uvařit co možná nejchutnější guláš. Čekání na guláš zpříjemnila kapela Kentaur Břidličná.

V rámci klání se konaly i tři doprovodné soutěže – krájení cibule na čas, pití mléka na čas brčkem. Jako třetí disciplínu si organizátoři pro týmy připravili válení pivního sudu.

Po poledni se pak sešla čtyřčlenná porota v čele se senátorem Parlamentu ČR Ladislavem Václavcem. Porota postupně ochutnala všechny uvařené guláše a určila vítězné pořadí. Podle poroty uvařilo nejlepší guláš družstvo nazvané Papamilu ze Slezských Pavlovic. Druhý nejlepší guláš uvařil tým Nad Hradem z Dívčího Hradu a na třetím místě se umístil tým pod názvem Tegul ze Slezských Pavlovic. Všechny guláše byly výborné, ale vyhrát mohly jen ty nejchutnější.