MĚSTO ALBRECHTICE, PRAHA (FOTO) | Z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Balaše převzala Medaili 1. stupně emeritní pedagožka Naděžda Kublová z Města Albrechtic. Nejvyšší ocenění v oblasti školství v ČR obdržela za dlouhodobou pedagogickou činnost.

Foto: Radek Vráblík

Slavnostní předávání Medailí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy se uskutečnilo ve čtvrtek 25. srpna 2022 v Sale terreně Valdštejnské zahrady v Praze, kde sídlí Senát Parlamentu ČR. Z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Balaše převzala Medaili MŠMT 1. stupně emeritní pedagožka Naděžda Kublová z Města Albrechtic.

„Moc si vážím práce učitelek a učitelů, jako je emeritní pedagožka Naděžda Kublová z Města Albrechtic, kteří svůj život věnovali a věnují rozvoji svého regionu v oblasti vzdělávání a podpory aktivit dětí a mládeže. Jsem rád, že jsem paní učitelce mohl udělit medaili 1. stupně za její celoživotní práci pro krnovský region,“ řekl redakci zpravodajství STA Bruntálsko ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš.

Foto: Radek Vráblík

NADĚŽDA KUBLOVÁ

Je emeritní pedagožka a osobnost krnovského regionu. Vzdělávání dětí a mládeže se věnovala celý svůj profesní život. Ve školství působila více než 40 let. Učila například na Základní škole v Třemešné na Osoblažsku a na Základní škole ve Městě Albrechticích. Soustředila se na výuku cizích jazyků a tělesnou výchovu. V dětech rozvíjela zájem o volnočasové aktivity a sportování.

Nad rámec běžné výuky se věnovala jazykové přípravě dětí a jejich účasti na jazykových soutěžích. Žáci tak dosahovali prvenství na okresních i krajských kolech. Významně tak podporovala rozvoj jazykového vzdělávání v regionu.

Za svou dlouhodobou pedagogickou činnost připravila také nespočet žáků na úspěšné přijetí na vysokou školu a mnoho z nich nyní působí v manažerských funkcích, a to například v oblasti sociálních služeb, vzdělávání, podnikání apod.

Podívejte se na fotoreportáž!