ČR | 28. března slaví svůj svátek všichni pedagogové. Přečtěte si vzkaz ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy ke Dni učitelů.

Foto: MŠMT

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé,

Den učitelů byl před téměř sedmi desítkami let vyhlášen jako morální ocenění práce pedagogů. Dovolím si říct, že to v dnešním zcela mimořádném období platí ještě víc, než kdy dřív. Jak se říká, hodnotu věcí dokážeme často ocenit až ve chvíli, kdy je ztrácíme. V těchto dnech se musíme vyrovnávat se situací, kterou si nikdo z nás nedokázal před pár týdny ani představit, natož se na ni připravit. Žáci a studenti jsou doma a jejich výuka dálkovou formou je mnohem náročnější, než když seděli ve školních lavicích.

Chtěl bych Vám u příležitosti Dne učitelů upřímně poděkovat za vše, co v současné době děláte. Že častokrát ještě mnohem usilovněji pečujete o své žáky a studenty, pracně připravujete studijní materiály a plánujete výuku na dálku s pomocí online nástrojů. Situace, ve které se nacházíme, ať chceme nebo ne, školství změní. Děkuji všem, kteří si to uvědomují a jdou této změně naproti.

Mé zvláštní poděkování u příležitosti Dne učitelů míří do mateřských škol, z nichž mnohé zůstaly v provozu, aby se mohly postarat zejména o děti lékařů, sester, hasičů, vojáků, policistů a dalších pracovníků, bez kterých by současný stav nešel zvládnout. Děkuji Vám, paní učitelky a další pracovníci z mateřských škol, kteří každý den s láskou v této mimořádně složité době připravujete pro děti program a zajišťujete jejich potřeby, za Vaši práci a nebojím se říct za Vaše poslání.

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé, držme si palce. Zvládnout to můžeme jen společně!

S úctou Vám všem Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy.

Zdroj: MŠMT

top