MALÁ MORÁVKA. KARLOV POD PRADĚDEM (FOTO) | O víkendu 17. a 18. srpna 2019 proběhnou v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem již po osmnácté borůvkové hody. V 15 místních restauracích se budou vařit jídla s borůvkami nebo z borůvek. Stejně jako v minulých letech se dá očekávat, že největší zájem bude o borůvkové knedlíky.

V obecním parku v Malé Morávce je připraven doprovodný program a možnost zakoupení nebo ochutnání nejrůznějšího borůvkového sortimentu vč. pálenky z borůvek, borůvkového piva, vína i cideru. Letošní novinkou je koncert, na kterém vystoupí jihoafrický kytarista Gerald James Clark, ostravské kapely Černá kočka, Easy Steps a Světlo a olomoučtí pankáči The Slobs. Další novinkou je snaha o snížení ekologické zátěže akce: jednorázové plastové kelímky budou nahrazeny vratnými kelímky (které si návštěvníci mohou odnést domů jako památku na borůvkové hody) a kompostovatelnými kelímky.

Slezský železniční spolek vypraví z Ostravy speciální historický borůvkový vlak.
Mezi restauracemi v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem bude jako obvykle jezdit bezplatný autobus.

Zdroj: Boris Keka, koordinátor Borůvkových hodů

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.