KRNOV | Rok utekl jako voda a nezadržitelně se blíží měsíc, který je v knihovnických luzích a hájích vyčleněn pro všechny čtenáře a návštěvníky knihoven. Čeká nás desátý ročník významné celorepublikové knihovnické akce na podporu čtení a čtenářství a to Březen – měsíc čtenářů, ke kterému se opět Městská knihovna Krnov připojuje. Pro své čtenáře a návštěvníky připravila nespočet akcí. Navíc jednu zajímavější než druhou.

Foto: ilustrační Pixabay

Hned první březnový den se můžete těšit na Noc deskových her, která vstoupí do pátého ročníku, kdy si malí i velcí budou moci od 19.00 hodin zahrát deskové hry nejrůznějších žánrů a náročností. Jak už je zvykem, bude se hrát od soumraku do svítání a hlavně bez přestání.

V pondělí 4. března v 15.00 hodin se v pobočce v Jiráskově ulici uskuteční Odpolední čaj s knihou. Na pravidelném setkání si senioři vychutnají výborný čaj ochucený dobrou konverzací o literatuře, četbě a nejoblíbenějších knihách.

Milujete-li dobrou kávu a povídání o dobrých knihách, pak o dva dny později ve středu 6. března v 9.00 hodin přijměte pozvání do Literární kavárny. Tématem bude nadcházející Národní týden trénování paměti, a vy si budete moci procvičit mozek s lektorkou trénování paměti.

V březnu to bude právě rok, kdy v knihovně funguje Knihovnický promítač a ani v tomto měsíci nebude chybět zajímavý dokumentární film. Tentokrát diváky ve čtvrtek 7. března od 18.00 hodin čeká snímek Projekt babička, ve kterém se tři mladí filmaři s příjemnou lehkostí staví k vážnému tématu. Každý z nich má totiž za úkol vyzpovídat svou vlastní babičku, které zažila druhou světovou válku. Mladíci se prostřednictvím příběhů dozvídají o historii svých rodin, ale i to podstatné o sobě samých.

Druhý březnový týden patří Národnímu týdnu trénování paměti a tak se všichni čtenáři mohou těšit na Mozkohrátky v oddělení pro dospělé čtenáře. Můžete se těšit na zábavná paměťová cvičení, která pozitivně aktivují činnost mozkových buněk.

Ve čtvrtek 14. března v 18.00 hodin se v knihovně představí Slam poetry exhibicí Anatola Svahilce, mistra ČR 2014. Jedná se o performativní žánr, který má jen málo pravidel: vlastní text, žádné rekvizity, časový limit. Slameři berou do hry kromě textu slovní i divadelní improvizaci, mimiku, pohyb, konfrontují a zapojují publikum, které je jim jediným porotcem.

Další Počteníčko pro nejmenší se uskuteční ve středu 20. března v 9.00 a v 10.30 hodin. Oblíbená akce je určena pro maminky na rodičovské dovolené a jejich ratolesti, kterým otevíráme cestu ke čtenářství, rozvíjíme jejich verbální schopnosti a představivost a zároveň poukazujeme na důležitost čtenářských dovedností pro sociální, rozumový a citový vývoj.

O den později, ve čtvrtek 21. března v 18.00 hodin, se můžete vypravit na přednášku Tuktukem z Thajska na Moravu. Tuktuk je thajská tříkolka, kterou si Tomáš Vejmoval pořídil v Thajsku a bez jakýchkoli zkušenosti se úplně sám vydal na roční cestu přes půl světa a najel tak 13 000 kilometrů.

Měsíc čtenářů v pátek 29. března tradičně uzavře Noc s Andersenem, jejíž 18. ročník si budou moci užít od 18.00 hodin všichni mladí dobrodruzi, kteří se rádi v myšlenkách a četbě vydávají do vzdálených fantastických světů. Čeká nás výprava Křížem krážem fantastickými světy, při které nahlédneme do Bradavic, Středozemě, šatní skříní se dostaneme do Narnie a ještě mnohem dále.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.