LINHARTOVY | Zahájení sezóny potřinácté a zase jiné. Že tomu tak je, potvrdil ve svém vystoupení rovněž kastelán Jaroslav Hrubý. Návštěvnickou sezonu zahájili v sobotu 12. května 2018. 

Foto: Karel Knapp

V Linhartovském zámku se nezachoval žádný mobiliář, žádné umělecké předměty a až na malé výjimky ani originální štuky a malby stěn. Své vykonaly válečné i poválečné události, nenechaví lidé i vandalové, požár. Bývalou krásu dnes můžeme obdivovat jen na omezeném počtu dochovaných fotografií.

Na co se mohou návštěvníci těšit letos? Například na známkovou tvorbu Adolfa Borna, papírové modely hradů a zámků, porcelánové nádobí –„Cibulák“, miniatury likérů, plechové mechanické hračky, umělecké fantazie vytvořené z keramické hlíny a kovu, keramická sluníčka, panenky, retro hračky, zvonečky, náprstky, sovy a sovičky, modely autíček, dřevěné plastiky, reklamní tužky, karafy. Nesmíme zapomenout na papírový Dinopark, který postupně vytvořily děti z Výtvarné dílny Jaroslava Hrubého, ani na maxi obraz plný osobností z dějin českého národa, jehož autory jsou Jaroslav Hrubý a Filip Menzel, jeho žák.

Jestli jste linhartovský zámek zatím nenavštívili, napravte to. Dá se přijet vlakem (stanice je vzdálena asi 500 metrů), autobusem (některé spoje zastavují přímo před zámkem, další na hlavní silnici), vlastním autem (parkování je bezplatné přímo u zámeckého areálu), na kole, dojít i pěšky. Linhartovský zámek totiž leží na trase Městského turistického okruhu Město Albrechtice. A to je další tip na absolvování zajímavých vycházek v našem regionu.

Zdroj: zameklinhartovy.cz