LINHARTOVY | Příznivci Linhartovského zámku každoročně pořádají tradiční vánoční jarmark, kde se můžete kochat rozmanitostí zdejších produktů, a také si můžete nabízené předměty s vánoční tematikou zakoupit. Jarmark proběhne 2. prosince 2017 od 9 do 16 hodin. Vstupné činí 20 korun.

Foto: Plakát akce

A co čeká 2. prosince na návštěvníky letošního Vánočního jarmarku? Stejné zboží jako v minulosti. Žádné tretky a cetky. Jak Jaroslav Hrubý říká: „Hledám vždy prodejce ručně vyrobeného zboží, pokud možno z přírodních materiálů, domácích potravinářských výrobků a nápojů, uměleckých předmětů.“ Návštěvníci Vánočního jarmarku se ale mohou těšit i na řadu nových prodejců a s tím také nových druhů výrobků, z nichž řada zaujme i ty nejmenší návštěvníky.

Na pultech se objeví dřevěné, mezi nimi pro některé děti počítačové éry neznámé hračky, dále loutky i roztomilé panenky z textilu, formičky na pečení vánočních dobrot, originální ozdoby na vánoční stromky. Nebudou chybět ani polštářky naplněné voňavými léčivými bylinami a stejně voňavá mýdla.

Jaký by to byl jarmark bez perníkových chaloupek a ze stejného materiálu vyrobených krásně nazdobených zvonečků. Ke koupi budou svíčky, výtvarná dílka z keramické hlíny, skla, drátů, určitě ani Ježíškovská pošta. Naživo bude své umění, stejně jako loni, předvádět lidový řezbář. I jeho výrobky budou k prodeji, stejně jako náhrdelníky a přívěsky dalších prodejců.

Zdroj: Zámek Linhartovy