OSOBLAŽSKO | První leden 2019 přinese zdražení vody na Osoblažsku. Týkat se to bude obcí, které jsou napojené na skupinový vodovod. Cena se zvýší na 40 korun za metr krychlový.

Foto: ilustrační – Pixabay

Valná hromada svazků obcí – VODA na svém zasedání 5. prosince 2018 rozhodla o zvýšení ceny vodného v obcích napojených na skupinový vodovod. Týkat se to bude například Liptaně, Vysoké, Rusína, Bohušova, Slezských Rudoltic, Osoblahy, Dívčího Hradu, Hlinky… Cena stoupne z 37 na 40 korun za metr krychlový.

„Důvody, které vedly ke zvýšení ceny vodného jsou především ve stále narůstajících mandatorních výdajích, vysokých cenách elektrické energie, chemie, materiálu potřebného k údržbě vodovodní sítě a opravě poruch, opravám vodárenských objektů atd… V neposlední řadě se jedná dále o modernizaci technologie, která je po dlouhých letech provozu zastaralá a nespolehlivá,“ uvádí se v oznámení z valné hromady, kterou podepsal předseda představenstva a osoblažský starosta Antonín Rous a výkonný ředitel Pavel Klečka.

„Několik let se dařilo udržet cenu vodného na stejné úrovni, i když ostatní provozovatelé vodáren zvyšovali cenu každý rok. Nicméně nutnost udržet celý provoz vodárny v dobrém technickém stavu vyžaduje také investice, a to ve větší míře než doposud. Je na tom závislá dodávka upravené pitné vody pro všechny naše odběratele,“ uzavírají poslední dva odstavce oznámení o zvýšení ceny vodného.