BRUNTÁL | Policisté z bruntálské Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu neoprávněného užívání cizí věci a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ze kterých je důvodně podezřelý sedmatřicetiletý muž z Prahy.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

„Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak shora uvedený muž se ve večerních hodinách 11. května 2022 v jednom z pokojů ubytovny na ulici Opavské v Bruntálu neoprávněně zmocnil volně odložených klíčů k osobnímu motorovému vozidlu tovární značky VW Touran. Následně do tohoto automobilu nasedl, nastartoval a jezdil po Bruntále, kdy službu konající policejní autohlídka jej dvacet minut po třiadvacáté hodině večerní 11. května tohoto roku stavěla a kontrolovala na ulici Jiráskové v Bruntále,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně, pozitivní však byl test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle, a to na návykové látky amfetamin/metamfetamin,” sdělil dále Černohorský.
Lustracemi v dostupných evidencích bylo rovněž prokázáno, že 37letý muž není držitelem řidičského průkazu s příslušným řidičským oprávněním a již v minulosti měl vysloven pět krát zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů.