BRUNTÁL | Přibližně patnáct minut po sedmnácté hodině 7. srpna 2019 řídil po ulici Květné v Bruntále devětadvacetiletý místní muž zapůjčené osobní auto značky Renault Megané, přičemž byl staven a kontrolován službu konající bruntálskou policejní hlídkou. Test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle byl pozitivní. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že má zákaz řízení.

Foto: ilustrační STA

„Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně, následný test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle však byl pozitivní, a to na návykové látky amfetamin/metamfetamin. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že výše uvedený muž má v současné chvíli vysloven status neřidiče, poněvadž má tři souběžně probíhající zákazy činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny,” sdělil mluvčí bruntálské policie René Černohorský.

Tyto tresty mu byly postupně uděleny rozhodnutím správních orgánů odborů dopravy Městského úřadu v Bruntále a Magistrátu města Opavy, a to až do března roku 2021. „Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je devětadvacetiletý muž již nyní důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, což je nyní prověřováno bruntálskými kriminalisty. Řízení motorového vozidla pod vlivem návykových látek je nadále v šetření policistů z Obvodního oddělení v Bruntále,” řekl závěrem Černohorský.