SVĚTLÁ HORA, VRBNO POD PRADĚDEM | Vrbenští policisté zastavovali v neděli 12. května 2019 hodinu a půl před půlnocí ve Světlé Hoře vozidlo Ford Mondeo. Během okamžiku, než hlídka zastavila služební vozidlo a vystoupila, si policisté všimli, že ve vozidle Ford si některé osoby mění místa. Pravděpodobně řidič a spolujezdec vedle řidiče.

Foto: Policie ČR

„Na místě řidiče se při kontrole nacházela dvaadvacetiletá žena z Pardubického kraje a na sedadle vedle řidiče byl čtrnáctiletý chlapec. Žena policistům předložila občanský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Lustrací v evidencích policisté zjistili, že žena není držitelkou řidičského průkazu. Policisté provedli dechové zkoušky u ženy i nezletilce, které byly s negativním výsledkem,” sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Dále policisté zkontrolovali celou osádku vozidla. „V autě se na zadních sedačkách nacházely další tři osoby, mimo jiné i otec nezletilce. Policistům chlapec tvrdil, že neřídil a přesedat si měl ze zadních sedadel. Při kontrole automobilu policisté zjistili, že vůz nemá platné povinné pojištění a chybí přední registrační značka. Policisté přítomné poučili, že jednání bude předáno příslušnému správnímu orgánu k projednání a zakázali další jízdu,” sdělila dále Jiroušková.

Do hodiny a půl od výše uvedené události se policisté setkali s osádkou vozidla opět a to ve Vrbně pod Pradědem. „Vozidlo zastavili a zjistili, že ho tentokrát řídí pětatřicetiletý muž, otec chlapce, který policistům uvedl, že řidičský průkaz nemá. Policisté zjistili z evidencí, že mu byl řidičský průkaz zadržen v dubnu letošního roku a to za podezření, že jel pod vlivem drog. Muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, která byla negativní a k orientačnímu testu na přítomnost drog. Muž uvedl, že požil drogu před jízdou a tudíž se nebude podrobovat testu. Policisté mu zakázali další jízdu a i tento případ postoupí správnímu orgánu k projednání,” informovala závěrem mluvčí policie.