KRNOV | V těchto dnech policisté z krnovského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ze kterého je důvodně podezřelý šestadvacetiletý muž z Bruntálska tím, že řídil automobil, ač má v současné chvíli vysloven status „neřidiče“.

Foto: Policie ČR

„Tato skutečnost byla zjištěna pár minut před čtrnáctou hodinou odpolední 15. března 2021 na ulici Purkyňové v Krnově, kdy službu konající policejní autohlídka v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala shora uvedeného muže jako řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Ford Focus,” sdělil mluvčí policie René Černohorský

„Následnými lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že 26letý podezřelý muž má rozhodnutím Magistrátu města Opavy vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny až do dubna letošního roku. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů,” uvedl závěrem Černohorský.