MSK | Dnešní noc byla hlavně na severovýchodě území velmi mrazivá. Tam, kde se v noci na delší dobu vyjasnilo, klesly teploty místy i pod -20 °C.

Foto: Český hydrometeorologický ústav

V 5:30 ráno byly prozatím naměřeny následující nejnižší teploty:

-26,2 °C Orlické Záhoří

-24,3 °C Hošťálková

-23,8 °C Rýmařov

Rozložení teplot v ČR dnes v pět hodin ráno ukazuje přiložená mapka. Pod -22 °C se teplota dostala třeba i v Opavě.

Po mrazivém víkendu dorazí do Česka od jihozápadu obleva. Už dneska se teploty dostanou nad nulu na jihozápadě Čech. Od středy bude nad nulou i na horách a v nížinách může být uprostřed týdne místy i kolem plus pěti stupňů. Ke konci týdne se na horách opět ochladí, v nížinách ale zůstanou nejvyšší denní teploty kolem plus dvou stupňů.

Srážky budou dneska sněhové, v úterý večer a ve středu od jihozápadu postupně dešťové i na horách. V pátek se na hory vrátí sněžení a o víkendu hranice sněžení klesne zase až do středních poloh.

Přinášíme aktualizované zpravodajství k silným mrazům. Podle předběžných údajů zaznamenala od večera zatím nejnižší teplotu stanice Orlické Záhoří -25,3 °C (údaj k 1.30 SEČ). Pod -22 °C klesla teplota také na stanicích Štítná nad Vláří-Popov -23,3 °C, Hošťálková -23 °C, Rýmařov -22,7 °C, Mořkov -22,6 °C, Světlá Hora a Velké Karlovice -22,5 °C. Pořádně přituhlo třeba také v Opavě (-22,0 °C), Šumperku (-21,1 °C), Vsetíně (-19,6 °C) nebo v Ostravě (Ostrava-Poruba -19,4°C).

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.