MSK | Dopravní policisté se o víkendu, konkrétně v sobotu 8. června 2024, zaměřili na jedny z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, a to motorkáře. V rámci dopravně bezpečnostní akce na Frýdecko-Místecku, Opavsku a Bruntálsku kontrolovali správný způsob jízdy, předjíždění, technický stavu motocyklů, doklady potřebné k řízení motorových vozidel a celkově dodržování obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu.

Foto: Policie ČR

Zkontrolovali celkem 168 řidičů, samozřejmě se nejednalo jen o motorkáře. Zjistili 45 přestupků a udělili v příkazním řízení pokuty ve výši 47 700 korun. Ze zjištěných přestupků bylo 21 spácháno řidičem motocyklu. Nejčastěji se jednalo o nevyhovující technický stav stroje a dva přestupky byly v souvislosti s překročením povolené rychlosti v obci. Dalších 10 případů porušení rychlosti bylo zjištěno u řidičů automobilů a také jeden řidič osobního vozidla sedl za volant pod vlivem alkoholu. Nejčastější přestupek z celkových zjištění byl nevyhovující technický stav, a to ve 20 případech.

K osvětě ohledně snížení následků a počtu dopravních nehod motorkářů se v sobotu 15. června 2024 uskuteční již tradiční preventivní akce “Kolama dolů“. Motorkáři budou vyjíždět v našem kraji v 11.30 hodin z náměstí Jana Zajíce ve Vítkově. Spanilá jízda bude pokračovat směrem na Fulnek, Bílovec, Jistebník a ukončení bude na LIBROSu Ostrava. Zde proběhne doprovodný program pod vedením několika instruktorů.

Zdroj: Policie ČR