BRUNTÁLSKO | Každoroční celorepublikový projekt „ Zebra se za tebe nerozhlédne“ odstartoval s prvním školním dnem nového školního roku. Na bezpečnost chodců v silničním provozu v blízkosti školských zařízení dohlíželi již tradičně policisté z dopravní a pořádkové služby. Zároveň však děti mohly potkat také policejní preventisty, se kterými si připomněly nejen zásady správného přecházení přes přechod pro chodce, ale i dodržování dalších dopravních předpisů. Dětem se policejní preventisté věnovali společně s dopravními policisty, policisty obvodních oddělení či zástupci BESIPu.

V období od 1. do 3. září  se tak mohly děti potkat s policejními preventisty na několika různých místech v celém Moravskoslezském kraji.

Na Bruntálsku se policejní preventisté, v průběhu tří dnů nového školního roku, setkali s dětmi na přechodech pro chodce nebo v blízkosti základních škol v Bruntále, Krnově, Rýmařově, Městě Albrechticích a Vrbně pod Pradědem.  

Děti přicházející do školy, které si společně s policisty zopakovaly zásady správného přecházení přes přechod pro chodce, obdržely za své vědomosti sešity s logem projektu „Zebra se za tebe nerozhlédne“, reflexní pásky nebo přívěsky.

Nově mohou také zájemci, na internetových stránkách policie www.policie.cz/zebra, zhlédnout i krátká videa k projektu, a zároveň zde naleznou pracovní sešit „Zebra se za tebe nerozhlédne“, který je volně ke stažení.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje

 

 

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.