MSK | Policisté zaznamenali při další dopravně bezpečnostní akci, která proběhla na území celého Moravskoslezského kraje, množství dopravních přestupků. Akci zaměřili zejména na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči. Nejčastějším porušením zákona však byly přestupky řidičů, kteří drželi v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení, v těsném závěsu bylo překročení povolené rychlosti.

Foto: Policie ČR

Akce se uskutečnila ve čtvrtek minulého týdne. Podíleli se na ní policisté ze služby dopravní i pořádkové, kteří směřovali pozornost na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů či jiných návykových látek řidiči. „Policisté řešili 12 řidičů s pozitivním výsledkem na alkohol a 6 s pozitivním testem na drogy. Mezi nimi byl i cizí státní příslušník, u kterého při kontrole poblíž centra Ostravy kolem 17. hodiny vyšel pozitivně test na vícero drog. Také dechová zkouška byla pozitivní (přibližně 0,2 promile alkoholu v dechu). Policisté muži zakázali další jízdu a uložili mu kauci,” sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

„Celkově řešili policisté 330 dopravních přestupků, drtivou většinu vyřídili na místě v příkazním řízení (pokuty v částce přesahující 340 000 korun). Krom již uvedených 12 řidičů řešených za alkohol a 6 za drogy stojí jistě za zmínku 80 přestupků řidičů, kteří drželi v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení. Rychlost překročilo 73 řidičů, přičemž 48 bylo v obci a 25 mimo obec. Z dalších přestupků vybírám například 53 vozidel s nevyhovujícím technickým stavem. Nesprávnou jízdou v jízdních pruzích se přestupku dopustilo 16 řidičů. S chodci řešili policisté 6 přestupků, s cyklisty 4,” uvedla mluvčí závěrem. 

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR