MSK, VRBNO POD PRADĚDEM (FOTO) | V kategorii jednotek dobrovolných hasičů slavil krajský triumf tým z Vrbna pod Pradědem který bude reprezentovat Moravskoslezský kraj na Mistrovství ČR jednotek SDH letos počátkem října v Olomouci. Profesionální hasiči (HZS ČR) mají svůj republikový šampionát po dvou letech – opět v roce 2020. Mimo soutěž si vyprošťování vyzkoušeli i polští hasiči z města Jastrzebie Zdroj.

Pro každé družstvo byl připraven odlišný scénář, který simuloval některou z častých druhů dopravní nehody. Ten si týmy vylosovaly krátce před zahájením svého zásahu. Jejich počínání sledovali kvalifikovaní rozhodčí z HZS ČR ve třech oblastech – taktika, technika provedení zásahu a poskytnutí první předlékařské pomoci.

Mezi hlavní kritéria hodnocení patřilo velení u zásahu, spolupráce celého týmu, bezpečnost práce, ovládání vyprošťovacích zařízení, způsob využití různých ochranných prostředků na přímou ochranu zraněné osoby a vyproštění zraněného včetně zajištění životně důležitých funkcí a fixace vyprošťovaného. Tým musel zvládnout zásah s vyproštěním zraněné osoby v limitu 20 minut.

Čtyřčlenný tým profesionálních hasičů z Třince (HZS MSK) jakožto dvojnásobný mistr ČR ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel (2014 a 2016) ukázal svou stálou kvalitu na sobotní (11.5.2019) moravskoslezské krajské soutěži ve vyprošťování v „domácím“ Frýdku-Místku. Na zdejším Zámeckém náměstí porazil pět týmů HZS MSK ze zbývajících 5 okresů Moravskoslezského kraje rozdílem třídy – druhou Ostravu-Přívoz téměř o stovku bodů, další o více než stovku.

Zdroj: HZS MSK

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.