KRNOV | Zimní stadion patří společně s městskými lázněmi k nejvytíženějším městským sportovištím. V období hokejové sezony je otevřen od rána do pozdního večera, sedm dnů v týdnu, včetně svátků. Na jaře a v létě pak nabízí sportování na umělém povrchu. Stoupající oblibu tohoto zařízení chce udržet vedení města, které v letošním roce pokračuje v přípravách na jeho vylepšení.

Foto: MěÚ Krnov

Modernizace zimního stadionu zahrnuje nejen výměnu osvětlení ledové plochy za úspornější LED technologii, k čemuž má dojít letos, ale především vybudování severní tribuny se šatnami a zázemím. V této souvislosti odbor veřejných zakázek již zadal aktualizaci původní projektové dokumentace. „Projekt zohlední platnou legislativu a drobné dispoziční změny, které vyvolaly nově vzniklé potřeby uživatelů stadionu a jež by měly zajistit co nejlepší využití objektu. Dokumentace bude hotová ještě v letošním roce,“ uvedla vedoucí odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová.

Naopak už dokončená je studie venkovních ploch kolem zimního stadionu, která řeší nejen přístup veřejnosti a složek integrovaného záchranného systému, ale především zvýšení počtu parkovacích míst a umístění fitness zóny – projektu občanů, jenž zvítězil v loňském ročníku participativního rozpočtu.

„Studie počítá s vybudovanou severní tribunou. Díky tomu může být pro parkování vyčleněn jak dosud nevyužitý prostor mezi atletickým stadionem a zimním stadionem, tak místo pod současnými unimo buňkami, které budou po zprovoznění nového zázemí odstraněny. V okolí stadionu by tak mohlo vzniknout 181 parkovacích míst, včetně sedmnácti stávajících a tří stání pro autobusy,“ řekla Klára Hazuchová.

Zimní stadion v Krnově se nachází v Petrovické ulici. Původně se jednalo jen o nekrytou ledovou plochu se zázemím, vytvořeným z unimo buněk. Ledová plocha byla zastřešena v roce 2003, s modernizací stadionu se pak začalo o čtyři roky později. Došlo na rekonstrukci ledové plochy a k výstavbě jižní tribuny, pod kterou vznikly šatny a potřebné zázemí. V roce 2012 prošlo rekonstrukcí čpavkové hospodářství a vloni město zakoupilo mobilní umělý povrch, který umožnil využití zimního stadionu i mimo hokejovou sezonu. Tím byl učiněn první krok k multifunkčnosti haly, která podle původního projektu má po realizaci všech čtyř etap pojmout až dva tisíce diváků.

Zdroj: MěÚ Krnov