BRUNTÁL | Několik moderně vybavených odborných učeben mohou nově využívat děti ze ZŠ Bruntál, Jesenická 10. Díky dotacím se podařilo upravit i další prostory školy.

Foto: MěÚ Bruntál

Vloni škola na Jesenické ulici kompletně zrekonstruovala informační systém a v modernizaci pokračuje dál. Na řadu přišly některé odborné učebny. Například učebna cizích jazyků pro výuku menších skupin má nový nábytek a další vybavení, které dětem umožní nerušený poslech audionahrávek.

Zmodernizovaná učebna výpočetní techniky mimo jiné usnadní práci vyučujícímu. Učitel Marek Jelínek si pochvaluje například sjednocenou konfiguraci počítačů a jejich propojení, které umožňuje důkladněji sledovat práci žáků, případně snáze do jejich práce vstupovat. Novými pomocníky jsou také dotykové tabule.

Mnohem lépe nyní poslouží k výuce vaření, finanční gramotnosti a dalších předmětů zmodernizovaná kuchyňka. Pohodlnější zázemí nabízí zrekonstruovaná a nově vybavená třída pro knižní klub, kam se děti chodí vzdělávat nebo relaxovat i po vyučování.

Nové možnosti při výuce mají děti také v interaktivní učebně a učebnách fyziky a chemie. Z dotací škola vybudovala také bezbariérové záchody a upravila část atria.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.