BRUNTÁL, PRUDNIK | Sedm desítek školáků a středoškoláků z Bruntálu a polského Prudniku se zapojilo do fotografické soutěže Region očima mladých, kterou zorganizoval Spolek bruntálských fotografů ve spolupráci s kulturním střediskem Prudnik. Ve středu 21. února si vítězově převzali ceny. Jejich fotografie nyní zdobí foyer bruntálského městského divadla.

Foto: MěÚ Bruntál

Porota hodnotila 263 fotografií. „Z některých fotografií jsme byli velmi překvapeni,“ řekl Jozef Danyi ze Spolku bruntálských fotografů. Fotografové Jozef Danyi a  Vladimír Kaštyl spolu s Joannou Korzeniowskou z kulturního střediska Prudnik nakonec vybrali šestadvacet nejlepších snímků. „Mám radost z toho, že fotografie nejsou zaměřené jen na jedno téma. Kvalita fotografie se v současné době posouvá strašně rychle dopředu, nejdůležitější je ale pořád ta myšlenka, ten záběr a to je to co, se v případech některých oceněných fotografií povedlo,“ pochválil práce patronsoutěže fotograf Jindřich Štreit.

Zájemci si mohou snímky prohlédnout ve foyer divadla do konce března.

Soutěž byla určená žákům sedmých, osmých a devátých ročníků základních škol a žákům středních škol a gymnázií z Bruntálu a Prudniku. Podmínkou účasti byla přímá vazba prací k regionu Bruntál a Prudnik. Fotografové si vybírali z témat krajina/architektura, lidé (portrét), ze života (reportáž), volné téma – fotografováno mobilem. Výherci získali ceny za více než 30 tisíc korun.

Soutěž je finančně podpořena z Operačního programu přeshraniční spolupráce 2014 – 2020 Česká republika – Polská republika, Fond mikroprojektů Euroregionu Praděd.

Foto: MěÚ Bruntál