BRUNTÁL | Fotografie z realizací úspěšných česko-polských projektů si mohou díky nové venkovní výstavě nyní prohlédnout návštěvníci náměstí Míru v Bruntále.

Foto: MěÚ Bruntál

Díky dotaci z Euroregionu Praděd, kterou město Bruntál získalo pro podporu přeshraniční spolupráce, může být realizována alespoň malá část z projektu Společný kulturní rok. Oddělení kultury připravilo na náměstí Míru venkovní výstavu v šesti nových rámových vitrínách.

Cílem výstavy nazvané Česko – polská spolupráce v průběhu let je ohlédnutí za projekty, které se konaly v gesci Euroregionu Praděd v programu Interreg V-A Česká republika – Polsko, od roku 2008 doposud. Fotografie připomínají projekty jako byla například obnova městského parku a další sportovní a kulturní aktivity, při kterých se sblížili lidé z Bruntálu, Prudniku a Opole.
Výstava potrvá do konce prosince a je součástí nového mikroprojektu, zaměřeného na kulturní spolupráci se Střediskem kultury a knihovny v Prudniku. Projekt má název Společný kulturní rok.

Panely budou sloužit také pro další výstavy v průběhu následujícího roku.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.