BRUNTÁL | Použité obaly tvoří velkou část odpadu, který denně vyprodukujeme. Ekologická soutěž, kterou včera organizovala Základní škola Bruntál, Okružní 38, zúčastněným připomněla, jak velkou zátěží pro životní prostředí obaly často jsou.

Foto: MěÚ Bruntál

Už před soutěží, při plnění vstupního úkolu, školáci přemýšleli o zbytečnosti některých obalů. Měli vyfotit ten nejabsurdnější. Jeden z týmů odevzdal snímek oloupaných pomerančů, zavřených v plastové krabičce, vyskládaných v regálu supermarketu. Další soutěžící si všimli, kolik obalů musí rozbalit v případě žvýkaček Mamba, anebo kolik skutečného prostoru zboží v obalech zabírá.

Během soutěže, které se konala ve čtvrtek 25. dubna, školáci psali nejprve písemný test a pak je čekaly další úkoly na stanovištích. Hmatem rozpoznávali různé obaly, odpovídali na otázky z oblasti třídění odpadů a opakovali si významy slov. V improvizovaném bezobalovém krámku si vyzkoušeli, že zboží lze navážit i do jiných obalů než jen do mikroténových sáčků a plastových krabiček. Na školní zahradě, na hřbitově odpadků, se pro změnu zabývali dobou rozkladu obalů.

Do soutěže se zapojily školy z Bruntálu, Lichnova, Krnova, Karlovic a Rýmařova. Třiadvacet čtyřčlenných týmů soutěžilo ve třech kategoriích. Soutěž byla určená žákům 4. až 9. tříd.

VÝSLEDKY
III. kategorie (8. – 9. ročníky) – Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál, příspěvková organizace – Matěj Foldyna, Petr Kaufmann, Josef Černý, Petr Volčík;

II. kategorie (6. – 7. ročníky) – Základní škola Bruntál, Cihelní 6 – Agáta Svačinková, Štěpán Šebek, Kamila Charvátková, Tomáš Navrátil;

I. kategorie (4. – 5. ročníky) – Základní škola Krnov, Žižkova 3, příspěvková organizace – Štěpán Imrich, Lukáš Veliký, Julie Tribusová, Ondřej Raška.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.