KRNOV (FOTO) | Ministr kultury Ilja Šmíd dnes navštívil Krnov a prohlédl si místo požáru v bývalé Karnole, který poničil národní kulturní památku –  vzorkovnu továrny na vlněné zboží Alois Larisch a synové, která měla být základem textilního muzea.

Foto: MěÚ Krnov

Na jednání s vedením města a prvním náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Lukášem Curylem uvedl, že ministerstvo poskytne městu  a kraji maximálně možnou pomoc při revitalizaci a obnově této památky.

Na tiskové konferenci, která proběhla po jednání ministra kultury se zástupci města a kraje, sdělil vedoucí územního odboru Bruntál Policie ČR Radovan Krygel, že v současné době v objektu Karnoly probíhá protokolární ohledání místa za účasti odborníků na požáry, a to v součinnosti s hasiči.

Zdůraznil, že vyšetřovací verze zatím nejsou stanoveny a není stanoven ani způsob a vznik požáru. Po ohledání bude objekt předán městu, aby statik stanovil rozsah poškození. Následně budou přizváni odborníci památkové péče, kteří stanoví reálnou škodu na depozitářích.

V souvislosti s dalším vývojem v otázce revitalizace Karnoly na muzeum uvedl místostarosta Michal Brunclík: “Co se týká časového harmonogramu,  rozsahu prací a konkrétního dotačního titulu, který jsme chtěli využít pro revitalizaci Karnoly,  to vše se bude upřesňovat v dalších dnech.”

Podrobnosti k rozsáhlému požáru národní kulturní památky v Krnově si můžete přečíst zde…

Zdroj: MěÚ Krnov