MSK | Moravskoslezský kraj navštívil ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner. Podpora podnikání a inovace, Průmysl 4.0, Energetika 4.0, digitalizace a revitalizace průmyslových zón. To byla témata, která se řešila.

Foto: MSK

Po prohlídce Dolu Darkov a po setkání s vedením a odboráři OKD navštívil Tomáš Hüner spolu s hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivo Vondrákem centrum IT4Innovations v Ostravě. Na krajském úřadě pak následovalo jednání se zástupci Moravskoslezského kraje. Přesun z inovačního centra na krajský úřad proběhl nezvykle tramvají. Ministr chtěl placením jízdného bezkontaktní kartou vyzkoušet, jak to v praxi funguje v chytrém regionu.

„Myšlenka realizace chytrého regionu vyžaduje vybudování kvalitní datové infrastruktury, zejména optické sítě. To bude vyžadovat několikasetmilionovou investici a na ministerstvu průmyslu a obchodu leží nevyčerpané miliardy určené právě pro tuto oblast. S panem ministrem jsme se dnes domluvili na tom, že se bude hledat cesta, jak tento projekt realizovat,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Při jednání se zástupci kraje se také mluvilo o výstavbě průmyslové zóny Nad Barborou. „Je to jeden z klíčových projektů našeho kraje. V zóně by v budoucnu mohlo najít práci až dva tisíce lidí. Zavázali jsme se, že nebudeme stavět průmyslové zóny na zelené louce, proto jsou pozemky na Karvinsku a jejich využití velmi důležité,“ upozornil hejtman Ivo Vondrák a dodal, že jednání s ministrem probíhala v přátelské a konstruktivní atmosféře.

Zdroj: MSK