MSK | Dnes dopoledne slavnostně předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje brig. gen. Mgr. Tomáše Kužela sedm desítek nových vozidel policistům Moravskoslezského kraje.

Foto: Policie ČR

Ministr vnitra ve svém proslovu zmínil, že přes některé zrušené tendry je rád, že policie bude mít 865 nových vozidel. Osobně pozdravil všechny policisty, poděkoval za jejich práci a nasazení a popřál, aby se jim s vozidly sloužilo dobře a aby se s každého služebního výjezdu ve zdraví vrátili k těm, kteří na ně doma čekají.

Ředitel moravskoslezské policie uvedl: „ Jsem rád, že nastává taková výrazná výměna vozového parku policie, vozidla jsou základním prostředkem, který policisté potřebují k výkonu služby. Jedná se o technickou špičku automobilů.“ Dále vyjádřil poděkování vedení Ministerstva vnitra a Policejního prezidia ČR, že se obměna podařila. Stejně jako ministr vnitra popřál, nechť vozidla slouží a policisté se vrátí v pořádku domů.

Automobily jsou určeny pro přímý výkon policistům, včetně prvosledových hlídek, v rámci celého Moravskoslezského kraje. Jedná se o Škodu Octavii III combi v barevném provedení Policie České republiky s pohonem 4×4 o výkonu 140 kW a objemu motoru 2.0 TSI s automatickou převodovkou. Nové automobily splňují speciální požadavky a mají odpovídající výbavu pro výkon služby. Část vozidel, která je určena pro prvosledové hlídky, je vybavena nově policejním rámem a schránkou pro bezpečné uložení dlouhých zbraní, zastavovacím pásem a podobně.

Zdroj: Policie ČR

Foto: Policie ČR

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.