ČR | Ministerstvo zdravotnictví vyhlašuje Dotační program na podporu mimořádného finančního ohodnocení zdravotnických pracovníků v sociálních službách v souvislosti s epidemií covid-19. Program je zaměřen na vyplacení mimořádných odměn za práci konanou ve ztíženém pracovním prostředí v období od 13. března do 31. května 2020.

Foto: Vláda ČR

Zdravotníkům v zařízeních s karanténou bude náležet odměna 235 korun za hodinu, v zařízeních bez koronaviru pak 59 korun za hodinu. Kraje a poskytovatelé sociálních služeb mohou o finanční prostředky pro zdravotníky žádat do 21. srpna 2020.

„Zdravotníci sociálních služeb plnili své povinnosti i přes vystavení riziku nákazy s plným nasazením a zcela v souladu s mimořádnými opatřeními v nouzovém stavu. Za jejich nadstandardní práci jim patří nejen hluboké poděkování, ale také finanční ohodnocení. Zaměstnanci zařízení, kde se nákaza objevila tak zpětně dostanou průměrně o 40 tisíc měsíčně navíc, a pracovníci zařízení, kde koronavirus sice nebyl, ale i tak zde riziko nákazy existovalo, 10 tisíc měsíčně navíc,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Žadatelé se mohou o finanční dotaci ucházet na základě Výzvy k podávání žádostí o poskytnutí dotace v rámci mimořádného datačního řízení Ministerstva zdravotnictví ČR pro rok 2020 a prostřednictvím formulářů uveřejněných na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví. Předkládání žádostí končí 21. srpna 2020.

Zdroj: MZČR

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.