RÝMAŘOVSKO | V úterý 27. února 2024, krátce před osmou hodinou ranní, vyjelo celkem osm jednotek hasičů k nahlášenému požáru traktorů ve skladovací hale, v Horním Městě, obecní části Skály v okrese Bruntál. Požár způsobil škodu tří milióny korun. 

Foto: HZS MSK

Operační středisko hasičů přijalo informaci o požáru zaparkovaných traktorů ve skladovací hale v 07:57 hod. Na místo vyjely dvě profesionální jednotky z Bruntálu a Rýmařova, spolu s nimi pět dobrovolných jednotek z Horního Města, Rýmařova, Dolní Moravice, Břidličné a Malé Morávky, další jednotka, která vyjela v rámci mezikrajské pomoci z olomouckého kraje, byla z obce Libina. Na místě tak zasahovalo celkem osm jednotek hasičů.

„Již při jízdě k události viděli hasiči z dálky hustý černý dým, proto byly na místo vyslány další posilové jednotky s cisternami. Po příjezdu první jednotky bylo průzkumem zjištěno, že došlo k požáru čtyř zaparkovaných traktorů, které byly kompletně zasažené požárem. Současně s traktory se požár rozšířil i na střechu skladovací haly o rozměrech 25×12 metrů. Hasiči tak použili i automobilový žebřík, kterým hasili a následně rozebírali zasaženou střechu,” uvedl Lukáš Popp, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

„Na hašení požáru byly nasazené tři vodní proudy, čtvrtý proud byl připraven u nádrží s naftou, pro případ nutnosti jejich ochlazování. Střecha haly byla požárem zasažená na ploše 10×10 metrů. Požár se podařilo dostat pod kontrolu během hodiny, další dvě hodiny jim zabrala celková likvidace. Vodu potřebnou k hašení odebírali hasiči z hydrantové sítě. Zásah se obešel bez zranění zasahujících hasičů. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na tři milióny korun, příčina vzniku je v šetření,” sdělil mluvčí závěrem.

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK