HLINKA | V neděli 28. března 2021 odpoledne zasahovali hasiči u požáru bytu v Hlince na Osoblažsku. Požár byl na tísňovou linku ohlášen čtyři minuty před šestnáctou hodinou. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS MSK v Krnově a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Osoblaha, Město Albrechtice a Jindřichov.

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

„V rámci příhraniční spolupráce byla operačním střediskem vyžádána rovněž jednotka z polského Prudniku. Požár zasáhl převážně ložnici jednoho z bytů – plameny místnost zcela zničily, zbytek bytu byl poškozen zplodinami hoření. Hasiči k likvidaci nasadili jeden vodní proud v dýchací technice, samozřejmostí byla podpora termokamery,”informoval Jakub Kozák, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Ještě před příjezdem jednotek dům samovolně opustilo osm osob, nikdo nebyl zraněn. Hasiči částečně rozebrali některé konstrukce pro dohašení skrytých ohnisek. Příčinu vzniku šetří specialisté z řad hasičů a policistů, výše škody byla na místě předběžně odhadnuta na 315 tisíc korun.

Foto: HZS Moravskoslezského kraje