BŘIDLIČNÁ | Devět jednotek hasičů zasahovalo v úterý 1.června 2021 brzy ráno ve firmě v Břidličné u požáru válcovací stolice ve výrobní hale a části střechy haly. Požár se obešel bez zranění i evakuace osob, předběžná škoda byla odhadnuta na 3 miliony korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Foto: HZS MSK

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý před čtvrtou hodinou ranní. „Do Břidličné vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Rýmařov, Bruntál a Krnov, včetně automobilové plošiny AP 40 Bumar MB Econic z bruntálské stanice, společně s nimi vyrazilo i pět jednotek dobrovolných hasičů – Břidličná, Rýmařov, Bruntál, Lomnice a Dolní Moravice, a také podniková jednotka postižené výrobní firmy, která byla na místě požáru první,” informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje

Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba za hodinu, a za chvíli jej uhasili. K uhašení pomohlo stabilní hasicí zařízení, instalované v hale.

Foto: HZS MSK

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.