KRNOV | Území po bývalé slévárně mezi ulicemi Revoluční a Vrchlického má tři vlastníky. Majitelem největší části je město Krnov, další dvě plochy vlastní společnosti DE IURE a EYEMAXX Krnov. Druhá jmenovaná má záměr zde realizovat stavbu obchodního centra, na kterou má již od roku 2009 vydané platné stavební povolení. Svůj záměr nazvaný My Box Krnov nyní představila městu.  

Foto: ilustrační – Pixabay

„Společnost EYEMAXX se zaměřuje na realizaci obchodního centra s nepotravinářským zbožím, který je umístěn v těsné blízkosti prodejny potravin a tím dochází ke vzájemné synergii obou objektů. Nyní jsou ve finální fázi jednání s budoucími nájemci. Po prověření veškerých variant je jedinou možností získání prodejny potravin přesun prodejny Billa ze stávajícího objektu do nově vybudovaného centra My Box,“ stojí v záměru firmy.

V této souvislosti společnost nabídla městu objekt Billy v Bezručově ulici k odkoupení s podmínkou, že město nebude v odkoupené nemovitosti provozovat obchod s potravinami. Návrhem se zabývali zastupitelé na svém zasedání 28. března.

„Předpokládám, že obyvatelé města by si velmi přáli obchodní centrum v této lokalitě, ale podmínka neprovozovat v uvolněných prostorách prodejnu potravin je pro nás nepřijatelná. V lokalitě u Billy a nemocnice žije velké procento starších lidí, kteří už nejezdí autem nebo na kole, případně jsou imobilní, a nedokážu si představit, že jejich první obchod s potravinami by měl být Albert a jim podobné. Jsou tam sice menší prodejny, ty ale nezajistí takový sortiment zboží, jaký nabízí Billa,“ uvedla starostka Jana Koukolová Petrová.

Tato skutečnost společně se zjištěním, že obchodní centrum je plánováno i na pozemku druhé společnosti, která je v současnosti v konkursním řízení, vedla zastupitele k rozhodnutí, že město do jednání s firmou EYEMAXX Krnov o odkupu prodejny Billa nevstoupí.

Zdroj: MěÚ Krnov