BRUNTÁL | Provoz denního stacionáře byl v Bruntále slavnostně zahájen ve čtvrtek 29. března. V budově, kterou nechalo město zrekonstruovat, jej provozuje Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda, p. o.

Foto: MěÚ Bruntál

Služba je určena zdravotně postiženým osobám, které potřebují péči v zařízení v průběhu dne a zároveň chtějí žít ve svém přirozeném prostředí se svou rodinou. Určená je osobám starším 18 let.

Požadavek vzešel od občanů města i od těch, kteří v sociálních službách pracují. Při rozhodování zda službu zřídit, se zástupci města opřeli také o zkušenosti z jiných měst.

Pro účel zřízení stacionáře posloužila jedna z budov školky ve Smetanově ulici. Objekt prošel kompletní rekonstrukcí. Celkové náklady přesáhly 14 milionů korun, přičemž necelých 13 milionů korun bylo financováno z dotace, deseti procenty se podílelo město Bruntál. Stavební práce začaly v druhé polovině loňského srpna.

Denní stacionář má okamžitou kapacitu patnáct klientů na den. V provozu je od pondělí do pátku od 7 do 17 hodin. Péči zajišťuje šest zaměstnanců. Jde o placenou službu. Kapacita stacionáře zatím není naplněná, zájemci se proto mohou stále hlásit na sociálním úseku Centra sociálních služeb pro seniory Pohoda, p. o. Pro bližší informace je k dispozici také email matusu@centrum-pohoda.cz.

Zdroj: MěÚ Bruntál