VRBNO POD PRADĚDEM, BRNO | Na Mezinárodním mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 na brněnském Masarykově okruhu reprezentovali náš region jezdci Martin Pleva a Michal Kašák. Do Automotoklubu ve Vrbně pod Pradědem přivezli hned šest pohárů.

Foto: Automotoklub Vrbno pod Pradědem

Pěkné podzimní počasí přineslo poslední Mezinárodní mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021, které se uskutečnilo na brněnském Masarykově okruhu v pátek 15. a v sobotu 16. října 2021. Na závodní trať vyjeli jezdci z Česka, Slovenska, Rakouska, ale i Francouz Sebastien Petit, který patří mezi špičky automobilových závodů. Na jižní Moravě reprezentovali vrbenský region Martin Pleva se svou Škodou 100 a Michal Kašák s Opel Astra GSI. Odjeli tak hned dva závody za sobotní den.

„Jsem moc rád, že i přes technické problémy na mém autě jsme opět mohli reprezentovat náš region na mezinárodních automobilových závodech do vrchu. Díky komentátorovi závodů se v Brně dozvěděli nejen jezdci, ale i návštěvníci sportovní akce, o historii našeho vrbenského Automotoklubu,“ pochvaloval si letošní poslední závodní klání Martin Pleva.

Ve třídě E1-1400 se Martin Pleva umístil na prvním a druhém místě, za celou letošní sezónu vybojoval druhé místo. Michal Kašák v kategorii HA-2000 se těšil z pohárů v obou závodech. Umístil se na druhém místě. V druhém závodě absolutně v kategorii HA získal třetí příčku.

„Jel jsem teprve třetí závod a přes všechnu nervozitu jsem nadšený z umístění. Velké poděkování patří Automotoklubu ve Vrbně pod Pradědem v čele s Petrem Lindnerem, kolegovi Martinu Plevovi a všem, kdo nás podporují, především i našim rodinám,“ doplnil Michal Kašák.

Automobiloví jezdci se nyní budou chystat na novou sezónu 2022, součástí které budou regionálně populární závody na domácí trati Vrbenský vrch. „Určitě, kdo bude mít zájem, se na nás může obrátit, více se dozvědět o automobilovém sportu a podívat se na naše závodní auta,“ uzavřel Martin Pleva z vrbenského Automotoklubu.