VRBNO POD PRADĚDEM, KARLOVICE | Na Vrbensku se připravuje osmý ročník Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 – Vrbenský vrch. Velkolepá akce se uskuteční od pátku 6. do neděle 8. srpna 2021. Divácká zóna podél tratě a celý areál se veřejnosti otevře v sobotu i v neděli od 8.30 hodin.

Foto: Radek Vráblík

Vrbensko čeká další velkolepá akce. Tentokrát bude zaměřena na závodní auta. O víkendu, v sobotu 7. a v neděli 8. srpna 2021, se pojede osmý ročník Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 – Vrbenský vrch. Na startovní listině jsou už zapsána zvučná jména jezdců národních i evropských soutěží, a to včetně Rakušanů a Slováků.

„V tuto chvíli (ve středu 28.7., pozn. red.) je již přihlášeno přes osmdesát jezdců,“ prozradil hlavní pořadatel Martin Pleva z vrbenského Automotoklubu ČR. Martin Pleva se taktéž zúčastní samotných závodů a pojede ve své Škodě 100. Za Vrbno bude startovat také Pavel Konfal s Opel Kadettem. Seznam přihlášených najdete zde!

Mezinárodní soutěž se jede na státní silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Pustou Rudnou. Akce si tak vyžádá úplnou uzavírku silnice a změnu trasy autobusové dopravy. Divácká zóna podél tratě a celý areál se veřejnosti otevře v sobotu i v neděli od 8.30 hodin, dopoledne bude patřit tréninkovým jízdám, od 12 hodin odstartují závody.

„Vstupné činí 100 korun za den. Děti do deseti let ho mají zdarma. Prosíme veřejnost, aby neobcházela místa vstupu a zaplatila si vstupenku. Podpoříte tak naší akci, abychom ji pro vás mohli pořádat i příští rok,“ požádal veřejnost hlavní pořadatel Martin Pleva.

Vrbenský vrch zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, podporuje ho Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů. Mediálním partnerem akce je Studio STA – multimediální agentura o.p.s. a zpravodajství STA Bruntálsko. Čestným hostem závodního víkendu bude Miss World Czech Republic Karolína Kopíncová.

Plakát akce – Vrbenský vrch 2021. Foto: Automotoklub ČR ve Vrbně pod Pradědem

Mapa tratě Vrbenského vrchu. Foto: Automotoklub ČR ve Vrbně pod Pradědem

Mapa – depo Vrbenského vrchu. Foto: Automotoklub ČR ve Vrbně pod Pradědem