VRBENSKO | Dva týmy ZZS MSK zasahovaly dnes, ve čtvrtek 19. října odpoledne, u střetu dvou vozidel na Vrbensku. Krajským operátorům byla nahlášena po půl druhé z obce Ludvíkov. Na místo vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.

Foto: ZZS MSK

„Záchranáři ošetřovali tři účastníky nehody, kteří byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Čtyřiasedmdesátiletý muž utrpěl poranění hlavy a hrudníku. Po uložení do podtlakové matrace, naložení krčního límce, podání kyslíku a dalších opatřeních jej vrtulník šetrně přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,” uvedl Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Další dva muži ve věku 19 a 67 let byli ošetřeni se středně těžkými zraněními, a to v oblasti dolní končetiny, resp. hrudníku. Předáni byli následně na urgentním příjmu krnovské nemocnice,” sdělil mluvčí závěrem.

 

„Třicet minut po třinácté hodině odpolední 19. října 2023 řídil 19letý muž z Bruntálska osobní motorové vozidlo tovární značky Renault Kangoo v katastru obce Ludvíkov pod Pradědem, a to po silnici ve směru od obce Karlova Studánka do Ludvíkova, přičemž po projetí pravotočivé zatáčky poblíž autobusové zastávky Stáje dostal na mokré vozovce smyk, přejel do levé poloviny vozovky a zde se čelně střetl s protijedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Peugeot 207, které řídil 74letý muž z Frýdeckomístecka. Vůz Renault se po nárazu přetočil a zůstal stát na pravém boku, automobil Peugeot byl odhozen do levého silničního příkopu,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

 

„Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 100 tisíc korun. Orientační dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů osobních automobilů negativně a celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále,” řekl Černohorský závěrem.