OSOBLAŽSKO | Pětatřicetiletý muž z Ostravy řídil osobní auto značky Fiat Dobló Cargo po silnici ve směru od obce Pitárné k obci Dívčí Hrad, přičemž v mírném klesání a při průjezdu prudké levotočivé zatáčky najel za pravý okraj zpevněné části komunikace a pravým předním rohem a bokem vozu narazil do vzrostlého stromu. Dále pokračoval v jízdě a o kousek dál opět za pravým okrajem vozovky narazil přední části auta do dalšího vzrostlého stromu. K nehodě došlo 7. září 2023.

Foto: ilustrační ZZS MSK

„Při této dopravní nehodě utrpěl řidič zranění těžšího charakteru s nutností leteckého transportu k lékařskému vyšetření a k ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Těžší zranění utrpěl i spolujedoucí sedmadvacetiletý muž z Bruntálska, který byl sanitním vozidlem převezen k lékařskému vyšetření a k ošetření do nemocničního zařízení v Krnově,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že shora uvedený pětatřicetiletý řidič řídil motorové vozidlo po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,5 promile alkoholu v dechu. V podnapilém stavu byl rovněž i spolujezdec, kdy mu orientační dechovou zkouškou byla naměřena hodnota přes 1,9 promile alkoholu v dechu,” uvedl dále mluvčí.

Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 70 tisíc korun.

„Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že shora uvedený 35letý muž v současné chvíli nevlastní řidičský průkaz s příslušným řidičským oprávněním, poněvadž má vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do poloviny května roku 2025,” řekl mluvčí závěrem.

Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.