KRNOV | Prvním miminkem, které přišlo na svět v roce 2020 v krnovské porodnici, je Lily Bubelová z Litultovic na Opavsku. Holčička přišla na svět císařským řezem 1. ledna v 04:27 hodin. Měřila 47 centimetrů a vážila 3030 gramů.

Foto: SZZ Krnov

Maminka Petra Bubelová si porodnici v Krnově vybrala díky dobrým referencím od svých známých. Původně chtěla rodit spontánně, ale aby se předešlo komplikacím, rozhodl lékař o císařském řezu. „Jsem moc ráda, že pan doktor správně vyhodnotil situaci. Malá měla obmotanou pupeční šňůru okolo krku a kdybychom rodili dále spontánně, mohlo dojít ke komplikacím. Tak jsme obě v pořádku. Personálu porodnice a panu doktorovi děkuji za profesionální péči a lidský přístup. Jsou opravdu skvělí,“ uvedla spokojená maminka Petra.

Jméno pro prvorozené dítě vybrala společně s manželem Tomášem. „Měli jsme vymyšlených 8 dívčích jmen jako například Leontýnka, Anetka. Nakonec jsme malé vybrali jméno Lily,“ dodala spokojená rodička.

Vedení Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov přeje malé Lily do života hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, milující rodinu a samé úspěchy.

Zdroj: Jiří Krušina, tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě