RÝMAŘOV | Tradiční závod Czech Cycling Tour ve svém 11. ročníku poněkud pozměnil své jméno a jako Czech Tour 2019 se uskuteční v termínu od 15. do 18. srpna 2019. Odstartuje časovkou družstev v Ostravě a bude pokračovat etapami v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

Foto: Plakát akce

První úvodní etapa, kterou je tradičně časovka týmů, se přesunula do centra Ostravy, která nabídne příznivcům cyklistiky nezapomenutelný zážitek. Technický okruh měřící 18,6 kilometru povede architektonicky zajímavou částí města, se startem a cílem v Trojhalí a krátkým stoupáním okolo Radvanic. Během dne budou mít děti možnost se zúčastnit závodů na dětských kolech a ty nejmenší na odrážedlech v soutěži O pohár hejtmana Moravskoslezského kraje. V Trojhalí bude probíhat dětský den, kde na děti čeká skákací pirátská loď, skákací autobus a dětský koutek se soutěží. Po skončení časovky týmů bude vylosován dětský výherce kola Scott. Ceny dětem předají osobnosti českého sportu – legenda světového hokeje Dominik Hašek a lyžařka Šárka Záhrobská-Strachová, mistryně světa ve slalomu a držitelka bronzové olympijské medaile.

Skvělou podívanou pro časovku, ale i další náročné kilometry zaručují týmy, které přijedou do Ostravy přímo z Tour de France – jezdci stájí Bora-Hansgrohe a Mitchelton Scott. Mezi dalšími 19 světovými týmy na startu časovky Czech Tour 2019 bude naši cyklistiku reprezentovat špičkový český tým Elkov Author s mistrem ČR Františkem Sisrem.

Začátek druhé etapy z Olomouce do Frýdku-Místku je shodný až po Pustevny s předchozími lety. Ale dále dojde k zásadní změně a za Pustevnami prověří kvalitu jezdců Soláň, Velké Karlovice, Bumbálka a také závod projede přibližně 2,5 kilometru po Slovensku. Dále následuje Bílá, Palkovice a okruhy ve Frýdku-Místku s cílem na Radničním náměstí.

Třetí etapa z Olomouce do Uničova vede přes Konice, Loštice, Bouzov, Litovel a na závěr projedou závodníci tři desetikilometrové okruhy okolo Uničova s cílem na Dukelské ulici, kde slavil v minulosti své první profesionální vítězství v Evropě Kolumbijec Fernando Gaviria, dnešní superstar světové cyklistiky.

Finále podniku první kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) se odehraje z Mohelnice do Šternberka. A Jesenické vrcholy poslední den prověří dokonale peloton: Dlouhé stráně, Červenohorské sedlo, Videlské sedlo, stoupání na Lyru mají mezi cyklisty respekt. A na závěr opět tři okruhy, včetně stoupání na Ecce Homo, které tradičně závodní pole dokonale roztrhá, a odtud také s největší pravděpodobností vzejde vítěz Czech Tour 2019.

Rýmařovem závod bude projíždět v neděli 18. srpna 2019. Peloton přijede od Malé Morávky u restaurace Na Růžku kolem půl druhé odpoledne a bude pokračovat po Opavské a Revoluční ulici a třídě Hrdinů směrem na Stránské a dále na Sovinec.

Zdroj: MěÚ Rýmařov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.