OPAVA | Desítky automobilových veteránů nevyčíslitelné hodnoty budou k vidění v pátek 6. září 2019 od 15 do 16 hodin v areálu Slezské nemocnice v Opavě. Slezská nemocnice v Opavě se tak stane prvním zdravotnickým zařízením v republice, kde závod Trofeo NIKÉ zastaví.

Foto: SN v Opavě

„V minulém roce jsme zkusili projet areálem nemocnice v Krnově a z chodníků i oken nám mávaly desítky pacientů. Dělat radost a zpomalit je smyslem našeho závodu veteránů. Protože letošní dvacátý ročník startuje v Ostravě a při cestě do Jeseníků pojedeme přes Opavu, dohodli jsme se s vedením nemocnice, že v areálu na hodinu zastavíme,“ sdělila hlavní organizátorka závodu Trofeo NIKÉ Jeseníky 2019 Marcela Rotter.

Automobily, které do nemocnice doprovodí se svojí legendární Tatrou slavný závodník Karel Loprais, zaparkují v okolí dětského pavilonu. Moderátor návštěvníkům představí nejen automobilové veterány, ale také historii nedávno opravené sochy hradu Karlštejn u dětského pavilonu.

Ve chvílích, kdy návštěvníci a pacienti (jen ti, kterým to na základě zhodnocení zdravotního stavu povolí lékaři) budou obdivovat veterány, čeká posádky prohlídka muzea patologie a muzea ošetřovatelství. „Děkujeme organizátorům závodu veteránů Trofeo NIKÉ Jeseníky 2019, že zastaví v areálu Slezské nemocnice. Naši pacienti, jejich blízcí, zaměstnanci i návštěvníci si budou moci prohlédnout jedinečné historické skvosty nevyčíslitelné hodnoty,“ sdělil ředitel Slezské nemocnice v Opavě MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Zdroj: Jiří Krušina, tiskový mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě