KRNOV | Instalace, výstavy, workshopy i happeningy nabídne devátý ročník Landscape festivalu, jehož slavnostní zahájení se uskuteční v pátek 11. června v Krnově na Hlavním náměstí.

Už tento týden bude v jeho rámci v parku u městských lázní zahájeno sochařské sympozium nebo dva worskshopy. Ten první připravili studenti Fakulty architektury VUT společně se studiem Archwerk na Hlavním náměstí od 3. do 5. června, druhý pořádají do 11. června na Cvilíně jejich kolegové z Katedry zahradní a krajinné architektury ČZU.

„Součástí projektu je také několik výstav. V putovním pavilonu na Hlavním náměstí to bude expozice nazvaná Nahraj!2, která představí akce a experiment v české architektuře. Bike park nabídne výstavu Landskate, zaměřenou na vztah skateboardingu a městského veřejného prostoru. Obchodní dům bude hostit tři expozice: první představí významné současné krajinářské počiny v Evropě, druhá se bude věnovat udržitelnému rozvoji severských měst a třetí estetice udržitelné architektury,“ popisuje koordinátor festivalu Jakub Hepp z pořádající Galerie Jaroslava Fragnera.

Chybět samozřejmě nebudou mnohé umělecké instalace a architektonické intervence, které návštěvníky zavedou na různá místa Krnova. „Prostor před radnicí promění v bludiště architektonické studio Atelier 38 instalací nazvanou Cesta na úřad, na zelené ploše před poliklinikou vyroste SLOUP 21 Jana Nálepy a Davida Sivého, stěnu domu naproti městské knihovny ozdobí murál předního českého malíře Patrika Hábla,“ přibližuje Aneta Janoušková z krnovské radnice s tím, že město na pořádání festivalu přispělo částkou 900 tisíc korun. „Naším cílem je nejen zpestřit městské prostředí během letních měsíců, ale také diskutovat o potenciálu veřejného prostoru ve městě a přitáhnout k němu pozornost,“ dodává Jakub Hepp.

Slavnostní zahájení Landscape festivalu začne v 15.00 hodin koncertem skupin Květy a Circus Problem a architektky, básnířky a slamerky Anny Beaty Háblové. Součástí budou také vernisáže výstav, komentované prohlídky i prezentace budoucí podoby náměstí spojená s veřejnou debatou s autory tohoto projektu, atelierem 111 architekti. Vstup je zdarma, stejně jako na všechny festivalové výstavy a doprovodný program, který potrvá do konce září.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.