KRNOV | Ani letos Krnované o první adventní neděli nepřijdou o slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Hlavním náměstí. Uskuteční se 28. listopadu v 17.00 hodin a naváže na něj ohňostroj.

Foto: Plakát akce

„Pokud to epidemická situace dovolí, už od 16.30 hodin na místě bude možné zakoupit punč a zaposlouchat se do vánočních melodií v podání sboru Gospel Friend. Ve stejný den se také rozsvítí výzdoba v ulicích města a začne vánoční výstava za okny radniční kavárny s překvapením,“ popisuje Eva Čechová z MIKS Krnov, které předvánoční akce připravuje. Stejně jako v minulých letech rozsvícení vánočního stromu podpořila Skupina ČEZ, a to formou finanční podpory ve výši 20 tisíc korun.

V případě příznivé epidemické situace budou o týden později na stejném místě zahájeny Vánoční trhy s bohatým doprovodným programem, které potrvají od neděle 5. do soboty 11. prosince, a to vždy od 10.00 hodin do 19.00 hodin. Chybět nebude kolotoč pro děti, tvoření v kouzelné dílničce, Ježíškova pošta a bohatý doprovodný program. „Připravena budou vystoupení mateřských školek, kapely Fleret či Vojty D, setkání s obřím Andělem, akrobacie v podobě Andělské Dream Show, spousta pohádek a mnoho dalšího,“ vyjmenovává Eva Čechová s tím, že podrobnosti zájemci najdou na facebookovém profilu města pod událostí Vánoce v Krnově.

Tím však bohatý program nekončí. V sobotu 18. a v neděli 19. prosince bude opět na Hlavním náměstí připraven videomaping. „Vzhledem k neustále se měnící situaci v souvislosti s covidem-19 jsme hledali něco, co by obohatilo centrum města a zároveň nemuselo být rušeno v případně zpřísnění opatření. Naše volba padla na videomaping, kdy se vždy ve čtvrthodinových intervalech od 16.30 do 18.00 hodin budou střídat dvě tematicky různé projekce na budově radnice. Ta první jí vánočně vyzdobí, druhá pak nabídne lidový motiv s koledou,“ vysvětluje Eva Čechová.

Zdroj: MěÚ Krnov