KRNOV | Téměř devadesát let starý vodovod v ulicích Zeyerova a Tyršova dosloužil a bude vyměněn za nový. Krnovské vodovody a kanalizace (KVAK) rekonstrukci zahájí v dubnu. Hotovo by mělo být do poloviny letních prázdnin.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Jedná se o pokračování rekonstrukcí vodovodů v této oblasti. V loňském roce jsme realizovali vodovod a kanalizaci ve Svatováclavské ulici. Nyní na tyto práce navážeme v Tyršově ulici, kde bude vodovod vyměněn v úseku od křižovatky s ulicí Fügnerovou po ulici Svatováclavskou. Ve stejném termínu budou probíhat práce v Zeyerově ulici, kde dojde k rekonstrukci vodovodu v celé délce komunikace,“ uvedl jednatel společnosti KVAK Libor Staněk. Práce si vyžádají přechodnou úpravu provozu, když vozovka bude místně zúžena na jeden jízdní pruh, znemožněno bude také parkování vozidel.

K rekonstrukci vodovodu dojde od srpna do listopadu také v Ladově ulici v Petrově Dole. „V rámci této lokality bych zmínil, že v příštím roce se zde občané dočkají výměny kanalizace a poté nové vozovky, která nahradí dožitou panelovou komunikaci,“ řekl jednatel.

Průměrné stáří 111 kilometrů dlouhé vodovodní sítě v Krnově je 60 let, když nejstarší úseky pocházejí z 30. let 20. století a asi polovina ze 70. a 80. let. Také kanalizační síť má úctyhodnou délku sedmdesáti kilometrů a i ta potřebuje postupnou obnovu. „Letos budeme provádět rekonstrukci kanalizace ve Staré ulici, a to v termínu od července do ledna příštího roku. Na sklonku roku máme v plánu bezvýkopovou opravu kanalizace v Opavské ulici, v travnatém pásu mezi komunikací a chodníkem v úseku od Sovovy ulice po ulici Palackého. Letos také rozšíříme kanalizační síť výstavbou nového úseku ve Cvilínské ulici. Práce budou zahájeny v červenci a dokončení předpokládáme v září,“ upřesnil Libor Staněk.

Kromě rekonstrukcí a údržby vodovodů a kanalizací společnost investuje také do pramenišť a čistírny odpadních vod.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.