KRNOV | Celkem 503 aktivních účastníků a 51 týmů z Krnova se zapojilo do dubnové výzvy 10 000 tisíc kroků. Dohromady během měsíce ušli 122 417 kilometrů, což v hodnocení měst stačilo na šesté místo. V říjnové výzvě se přitom Krnované umístili druzí s 60 927 kilometry, když je od prvního místa dělilo pouhých 237 kilometrů. 

Foto: ilustrační – Pixabay

„Toto srovnání svědčí o tom, že výzva je stále populárnější a zapojuje se do ní více jednotlivců i měst. To platí také o Krnovu, z něhož se oproti předchozí říjnové výzvě registroval dvojnásobný počet účastníků. Všichni prokázali velkou aktivitu a jsme rádi, že se zapojily také děti, když mezi účastníky bylo několik školních týmů,“ říká Kristýna Kutálková, koordinátorka Zdravého města a místní agendy 21 Krnov.

Cílem celostátního projektu je motivovat k pravidelné aktivitě, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. „10 000 kroků zhruba odpovídá 7,5 kilometru. Ve skutečnosti však stačí denně ujít mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem je pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí,“vysvětlují pořadatelé z Partnerství pro městskou mobilitu s tím, že soutěžním cílem je nasbírat co nejvíce bodů, jejichž počet ovlivňuje množství nachozených kilometrů, věk a BMI účastníka, nejúspěšnější pak čeká odměna.

I když se tentokrát žádný ze zástupců Krnova neumístil na čelních pozicích, ti nejlepší získají odměnu od města. Týmy čeká kondiční trénink s profesionálem a sportovní doplňky, které jsou spolu s batohem odměnou také pro jednotlivce. A kdo si vedl nejlépe? Z žen to byly Marcela Laurinová (784 km), Eva Stanovská (740 km) a Lenka Mališová (495 km), mezi muži uspěli Drahoslav Brňák (832 km), Viktor Šťastný (964 km) a Jan Pecnik (631 km) a z týmů Kelťáci, Krnovští patrioti a Walking foundry.

„Nejmladšímu účastníkovi bylo osm let, nejstarší oslavil 83. narozeniny. Kromě klasických týmů bylo například devět rodinných, pět partnerských a jeden firemní. Nechyběly ani doprovodné aktivity, kdy se dvakrát konal kondiční trénink s Jiřím Žaloudíkem, stejně jako trénink s nordic walking s Petrem Markem, na závěr se uskutečnila společná vycházka s opékáním, “uzavírá Kristýna Kutálková.

Zdroj: MěÚ Krnov