KRNOV | Krnovští amatérští loutkáři zahájili 65. divadelní sezonu premiérou hry Ostrov splněných přání. Premiéra se vydařila. Před zaplněným hledištěm se odvíjel příběh o síle přátelství umocněný světelnými a zvukovými efekty.

Foto: plakát akce

Pravidelná nedělní představení ve sloupovém sále Střediska volného času Krnov si zde již našla své příznivce. Další nedělní představení pro veřejnost se uskuteční 10. prosince v pravidelném čase, tedy v 15. 30 hodin.

Krnovští loutkáři pro novou divadelní sezonu chystají ještě dvě pohádky. V zimních měsících nastávajícího roku uvítají malé diváky pohádkou Sůl nad zlato. Na závěr sezony připravují klasickou českou pohádku o Popelce.

Na květen a červen 2018 loutkářský soubor Krnováček plánuje výstavu v prostorách Střediska volného času Krnov, která by měla být závěrečnou tečkou za jubilejní 65. sezonou a měla by připomenout dlouholetou činnost amatérských loutkářů v Krnově.

Kromě pravidelných nedělních představení pro veřejnost hrají loutkáři i pro mateřské školky, základní školy a školní družiny, kterým nabízejí termíny ve středu dopoledne, případně po domluvě i odpoledne. Bližší informace ke středečním představením podá paní Tereza Jeřábková, zaměstnankyně SVČ Krnov.

Zdroj: SVČ Krnov