KRNOV | O pěti projektech mohla veřejnost rozhodovat v období od 1. do 21. dubna. Celkový počet respondentů dosáhl čísla 1 023 osob. Je to sice o 175 hlasujících méně, než v loňském roce, přesto je to velice pěkné číslo.

Foto: Ilustrační Pixabay

Na prvním místě se v součtu plusových a mínusových bodů umístil s celkem 727 hlasy Lesní odpočinkový altán Petráček. Druhé místo patří projektu Na fotbal s dětmi (535 hlasů), jehož autor navrhl vznik dětského hřiště na fotbalových stadionech v Krnově a v Krásných Loučkách. Na třetím místě skončil záměr počítající s umístěním busty na Hlavním náměstí, nazvaný František Josef I. a město Krnov (399 hlasů). Oba tyto projekty se o hlasy ucházely i v loňském roce, ani letos ale na vítězství nedosáhly.

„Zbývající projekty si vedly také dobře. Ulička u svatého Martina získala 317 hlasů a s ohledem na nízkou nákladovost je předpoklad, že bude zařazena do běžného rozpočtu města a zrealizována i přes neúspěch v participativním rozpočtu. Na posledním místě se umístil projekt Symbol 7 mečů Panny Marie Sedmibolestné s 285 hlasy,“ říká referentka ekonomiky a projektů Radka Zdráhalová.

Protože je v participativním rozpočtu k dispozici jeden milion korun a náklady na vítězný projekt byly vyčísleny na 981 600 korun, dojde pouze k realizaci vítězného projektu. Ostatní autoři návrhů se mohou o úspěch pokusit v příštím ročníku.

Navrhovatelkou vítězného projektu je Markéta Zavadilová, která by se v případě, že vše půjde podle plánu, mohla realizace svého záměru spolu s ostatními návštěvníky lomu v Petrově Dolu dočkat nejpozději v průběhu příštího roku. „Návrh počítá se stavbou dřevěného altánu s posezením, vytvořením plochy pro sportovní aktivity se zabudovanými podpěrami pro síť, instalací lavice z kulatiny a dětské houpačky. Před samotnou výstavbou musí dojít ještě k projekčním a administrativním činnostem,“ uzavírá Radka Zdráhalová.