KRNOV | Hned se dvěma osobami, které požily nadměrné množství alkoholu, měli v minulém týdnu co do činění krnovští strážníci. Nejprve hlídku ve středu 11. října odpoledne kolemjdoucí upozornil na člověka ležícího u Slezského domova.

Foto: ZZS MSK

Strážníci bezvládného muže převezli do nemocnice, kde mu byla naměřena hodnota 4,9 promile alkoholu v krvi. Tak těžce podnapilý nebyl schopen převozu na protialkoholní stanici a musel zůstat v péči lékařů. O několik dní později, v sobotu 14. října večer, přijal dispečer městské policie oznámení o muži, který v dešti seděl na lavičce mezi ulicemi Kasárenská a Bezručova. Ten hlídce při kontrolním měření nadýchal více než 6 promile alkoholu a byl proto převezen záchranáři na urgentní příjem krnovské nemocnice.

Už časně ráno následujícího dne se s ním však strážníci setkali znovu, když si přišel na služebnu vyzvednout své jízdní kolo, které zde měl v úschově. To ještě netušili, že v tento den se nevidí naposled. Večer totiž ležel i s kolem u jednoho z místních minipivovarů, a protože byl opět silně podnapilý, znovu skončil v péči záchranářů.

Zdroj: MěÚ Krnov