KRNOV | Nejen zajímavé přednášky, ale také exkurzi, nabídne v pořadí čtvrtý ročník krnovské Senior akademie, který bude slavnostně zahájen 11. dubna v tradičních prostorách Základní školy Žižkova. Ta studentům z řad seniorů opět poskytne azyl až do prosince, s výjimkou letních prázdnin, vždy jeden čtvrtek v měsíci od 13.30 do 15.00 hodin. Účast je bezplatná.

Foto: Plakát akce

Protože zájem každoročně roste, je dobré se zapsat co nejdříve. „Mnozí z absolventů se hlásili už při ukončení minulého cyklu, rádi však mezi sebou přivítáme i nové účastníky. Stačí se zapsat prostřednictví zprávy poslané na e-mailovou adresu ihoblikova@mukrnov.cz, ve které zájemci uvedou pouze své jméno, příjmení a číslo mobilního telefonu. My se jim následně s dalšími podrobnostmi ozveme,“ říká manažerka prevence kriminality Irena Hoblíková.

A nač se letos mohou posluchači těšit? Cyklus přednášek zahájí preventisté Městské policie Krnov, kteří se zaměří na praktické rady pro seniory v krizových situacích. Připravena však bude také řada nových témat, jako například historický vhled do problematiky kriminality v Krnově v dávné minulosti. „Další z přednášek seniorům nabídne pohled na vzájemné soužití různých generací. Řada účastníků Senior akademie totiž patří k té poválečné, generace jejich vnoučat zase bývá označována jako generace Z či Alfa,“ přibližuje Irena Hoblíková a dodává: „Ke slovu se v rámci připravovaného programu dostanou rovněž hasiči, kteří jsou důležitou složkou integrovaného záchranného systému, přičemž součástí bude také exkurze na jejich pracoviště. Specialisté z Univerzity Palackého v Olomouci, s nimiž jsme spolupracovali i v minulosti, se v tomto ročníku zaměří na přínosy a rizika umělé inteligence. Chybět nebudou ani témata věnovaná zdravému životního prostředí, které může ovlivnit každý z nás.“

Celoroční vzdělávací program pak bude opět slavnostně zakončen v Koncertní síni sv. Ducha. „Už nyní jsme zvědaví, kolik absolventů tentokrát přivítáme. Zatím nejpočetnější byl loňský ročník, který ukončilo 55 absolventek a absolventů, přičemž v prvních dvou ročnících v letech 2018 a 2019 to bylo shodně 30 účastníků. Bohužel následně konání Senior akademie přerušila koronavirová pandemie,“ uzavírá Irena Hoblíková.

Zdroj: MěÚ Krnov