KRNOV | Lokalita současných městských lázní není vhodná pro výstavbu zejména z důvodu znečištění venkovních prostor prachem ze skladu paliv z nedaleké teplárny. Dalším mínusem by byla nutnost zachování odděleného prostoru krytého bazénu a areálu venkovního koupaliště.

Foto: MěÚ Krnov

Tento projekt má za cíl vybudování nových městských lázní s plaveckým pětadvacetimetrovým bazénem, brouzdalištěm pro děti, venkovním výplavovým bazénem, dvěma tobogány, saunovým světem s vnitřní i venkovní částí (včetně fitness zóny, možnosti občerstvení a dalších doplňkových služeb).

Městské lázně mají být postaveny v areálu letního koupaliště, na který provozně a organizačně naváží a vytvoří s ním celoroční centrum vodních sportů, relaxace a zábavy. Zároveň dojde k dořešení problematických záležitostí v daném území, jako například vybudování nového parkoviště, které bude sloužit i koupališti.

Projekt je financován z rozpočtu města, kdy odhadované náklady na přípravu činí cca 39 mil. Kč a na samotnou výstavbu 380 mil. Kč (bez DPH).

Zdroj: MěÚ Krnov