KRNOV | Fotopast bude nově dohlížet na psí park vybudovaný mezi železniční tratí a blokem G na Sídlišti Pod Cvilínem. Důvodem je přetrvávající zájem mládeže scházet se v něm k nočním „dýchánkům“. Už v polovině loňského roku přitom podle projektu došlo k oplocení areálu a navíc je na noc uzamykán. Ani to však některé neodradilo a do parku se pokouší vniknout přes plot, čímž dochází k jeho poškození.

Foto: MěÚ Krnov

Psí park byl dokončen v závěru roku 2022 coby vítězný projekt participativního rozpočtu a k nočnímu uzamykání došlo i se souhlasem jeho autorky. „Byli jsme rádi, když se nám podařilo získat jednoho z pejskařů, který areál každodenně odemyká mezi pátou a šestou hodinou ranní, večer ho pak zamyká podle ročního období a západu slunce. Po nezvaných nočních návštěvnících totiž zůstával značný nepořádek, čemuž se alespoň částečně podařilo zamezit,“ popisuje Dušan Martiník z oddělení komunálních služeb.

Kromě provozního řádu a upozornění, že prostor je monitorován, doplňuje vstup také cedulka s oznámením, že areál je určený výhradně pro psy a jejich majitele. „Zpočátku se stávalo, že jej využívaly rovněž maminky s malými dětmi, pro které však není v žádném případě určen. Ani plot přitom nemá primárně sloužit k zamezení vstupu nepovolaným osobám, ale umožnit volný pohyb psů uvnitř areálu, aby nemuseli být na vodítku,“ vysvětluje Dušan Martiník a dodává, že pejskařům tato opatření nevadí a naopak jsou rádi. Jejich psi mohou využívat parkurovou trať s deseti prvky, mezi něž patří skokové či kombinované překážky, proskokový kruh, slalom se šesti tyčemi, kladinu i pevný tunel a také lavičky se stolem a psí pisoáry.

Zdroj: MěÚ Krnov