KRNOV | Teplárenská společnost Veolia Energie, která dodává do většiny městských bytů teplo a teplou vodu, zvýšila od 1. ledna cenu obou těchto komodit. V případě tepla o 38 procent, u teplé vody až o 86 procent. 

„Kromě dálkových dodávek tepla a teplé užitkové vody máme v několika málo domech plynové kotelny, do nichž plyn dodává rovněž Veolia. Jelikož plyn taktéž zdražil, cena tepla a teplé vody v těchto domech vzrostla o 76 procent,“ uvedl městský energetik Pavel Kotásek z odboru investic a správy majetku.

V souvislosti s růstem cen by měli nájemci městských bytů zvážit navýšení záloh na energie, aby po vyúčtování letošního roku neměli velké nedoplatky. „V případě, že budou chtít zálohy zvýšit, měli by se dostavit k nám na úřad, kde jim bude vystaven nový evidenční list pro výpočet nájemného a záloh na služby,“ uvedla vedoucí oddělení pronájmů a prodejů Blanka Krištofíková.

Navýšení záloh a nový evidenční list vyřizuje v úřední hodiny referentka oddělení pronájmů a prodejů Pavla Dřímalová, kterou nájemníci najdou v kanceláři číslo 421 v přízemí budovy městského úřadu na adrese Hlavní náměstí 34 (naproti radnice). Úřední hodiny jsou v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin, ve čtvrtek pak od 13.00 do 15.00 hodin.

Zdroj: MěÚ Krnov